таг: Рио

Нори не дозволи Алкараз да влезе во историјата на тенисот

0
Британецот Камерон Нори е победник на АТП тенискиот турнир во Рио де Жанеиро, откако во...

Рио Фердинанд бесен по натпреварот на „Олд Трафорд“

0
Поранешниот фудбалер на Манчестер Јунајтед, Рио Фердинанд го изрази својот гнев по вчерашниот натпревар на „Олд Трафорд“ во кој „црвените ѓаволите“ беа елиминирани...

Поранешниот дефанзивец на Јунајтед заврши во болница по натпреварот на „црвените...

0
Поранешниот дефанзивец на Манчестер јунајтед, Рио Фердинанд, заврши во болница следејќи го поразот на „црвените ѓаволи“ од Ливерпул со 0:5 во деветтото коло...

Во Бразил изби скандал бидејќи никој од играчите не носеше број...

0
Државниот судија на Рио де Жанеиро, Рикардо Сајфер и даде на Бразилската фудбалска федерација 48 часа да објасни зошто ниту еден играч на...

Скандал во Бразил: Старите лица ги вакцинирале со празни шприцови

0
Обвинителството во Рио де Жанеиро започна опсежна истрага поради извештајот во кој се тврди дека на еден дел од населението наместо вакцини му...