fbpx

таг: Римски

Според Календарот на МПЦ: Утре се празнуваат овие светители

0
Свети Силвестер, eпископ Римски Роден е во Рим. Светската мудрост и верата во Христа ги прими во младоста. Секогаш живееше според евангелските...