таг: Рики

Пуиг: На Чави не сакам ни името да му го споменам

0
Играчот од средниот ред Рики Пуиг, ја напушти Барселона и се реши кариерата да ја продолжи во...

Удар за Кливленд: Рики Рубио ги скина лигаментите

0
Кошаркарот на  Кливленд, Рики Рубио, доби ужасна вест и нема да може да биде на терените до крајот на сезоната поради тешка повреда...

Раперот Рики Хок уапсен за убиство на роднина

0
23-годишниот американски рапер Рики Хок, попознат по уметничкото име Силенто, беше уапсен под сомнение дека минатиот месец го убил својот братучед со...