таг: ривали

Алекс Фергусон и Арсен Венгер во Куќата на славните

0
Сер Алекс Фергусон и Арсен Венгер беа големи ривали во Премиерлигата и оставија огромен белег...

Натпревар во Португалија прекинат поради недоволно здрави фудбалери

0
Натпреварот од 12. коло во португалското првенство меѓу градските ривали Белененсес и Бенфика синоќа во Лисабон се претвори во фарса и беше прекинат...