таг: риболовци

Риба со „човечки“ заби уловена на брегот на Мексико

0
Маж и жена риболовци од Литванија го посетиле Кабо Сан Лукас, Мексико, и биле изненадени од нивниот улов… Човекот, имено, уловил риба со...

ВИДЕО: Рибари уловиле џиновска ража од 4 метри и тешка 180...

0
Аматерски риболовци уловиле џиновска ража долга 4 метри и тешка 180 килограми во реката Меконг. Ражата била вратена во водата откако била...