таг: реши

ВИДЕО: Дали Џек би можел да преживее? Камерон ја тестираше теоријата,...

0
ДИРЕКТОРОТ Џејмс Камерон реши еднаш засекогаш да ја реши дилемата дали Џек можел да биде спасен по бродоломот на Титаник. Креаторот на култниот...

ЕУ ги продолжи санкциите за одговорните за загрозување на суверенитетот на...

0
Советот на Европската унија реши да го продолжи за уште шест месеци, до 15 март...

Песков: Русија е подготвена за преговори со Украина, но по свои...

0
Русија била и останува подготвена да го реши украинскиот проблем по дипломатски пат,...

Фабрегас го направи најшокантниот трансфер ова лето

0
Некогашниот шпански репрезентативец Сеск Фабрегас не се предава и реши кариерата да ја продолжи во Италија и...

Го испушти свршеничкиот прстен во езеро, па доби 3,5 милиони прегледи...

0
Британец реши да ја запроси својата девојка покрај езеро, но при судбоносниот чин, свршеничкиот прстен му падна во водата, додека пријателите сѐ тоа...

Борисов: Петков прави рајни договори и се крие зад Собранието

0
Премиерот на Бугарија Кирил Петков не е способен да го реши спорот со С.Македонија оценува поранешниот премиер и лидер на ГЕРБ...

Вознемирувачко, а помина незабележано: Актерот ги потсети сите на еден од...

0
Популарниот комичар реши јавно да застане на страната на постариот колега среде судскиот спор по кој се врти Холивуд и светот, потсетувајќи се...

Владата сè уште нема стратегија за прием на евентуални бегалци од...

0
Државата реши да најде јавни и приватни капацитети за сместување на можни украински бегалци. Но, два дена подоцна се молат да...

Русија исклучена од системот СВИФТ

0
Откако Западот постигна единство и реши да исклучи руски банки од т.н. СВИФТ, односно системот за прекугранични трансакции, овој платежен систем...

Кингсли Коман во Баерн Минхен до 2027 година

0
Актуелниот германски фудбалски шампион Баерн Минхен го реши прашањето во однос на иднината на 25 годишниот Кингсли Коман, со тоа што фудбалерот стави...