таг: решение

Кремљ: Путин е отворен за разговори за Украина

0
Рускиот претседател Владимир Путин е отворен за разговори за можно решение во Украина, но одбивањето...

Средбата Лавров – Кулеба во Турција без големи резултати

0
Турскиот обид за изнаоѓање дипломатско решение, што ќе доведе до прекин на огнот во Украина, не даде резултат. Министрите Лавров и...

Лавров оптимист за компромис на преговорите

0
„Не се сомневам дека ќе се најде решение“, рече во интервју рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров во пресрет на...

Селаковиќ: Единствен начин за решение со Косово е дијалогот

0
Србија стои на ставот дека дијалогот е единственото решение за какво било политичко прашање, рече...

Сезоната започна: Едноставен трик со кој никогаш нема да ви се...

0
Постои паметно решение за кое не ви треба ниту труд ниту пари. Најголем проблем за возачите во текот на есента и зимата...

Сотирова Бухова: Пет лица од автобусот се позитивни на ковид-19, а...

0
До овој момент решение за позитивни лица, упатени на домашно лекување имаме за пет позитивни, 13 решенија врз основа на контакти, изјави д-р...

Интерес на Бугарија e да се реши спорот со Северна Македонија,...

0
„Од национален интерес на бугарската држава е да се најде решение за деблокирање на спорот со Северна Македонија. Ова беше кажано во воведниот...

Бектеши: За законот за минерални суровини веќе помина неколку собраниски процедури

0
Законското решение за минерални суровини, за кое свои забелешки изразија еколошките здруженија и Асоцијацијата за рударство при...

Нема веќе протести, ќе го предаваме родот иако не сме задоволни,...

0
Нема решение за проблемот со тутунот. Ќе продолжиме да го носиме на вагите, но и натаму не се согласуваме дека...