таг: рецесија

Новиот американски извештај за човековите права предупредува на глобален тренд на...

0
Американскиот државен секретар Ентони Блинкен ја осуди „алармантната рецесија на демократијата“ и почитувањето на човековите...

ММФ очекува длабока рецесија во Русија

0
Меѓународниот монетарен фонд (ММФ) предвидува длабока рецесија во Русија поради санкциите што Западот ги воведе...