таг: рецепт

ШВЕДСКИ ЦИМЕТ РОЛНИЧКИ! Тестото е МЕКО, а поради преливот се СОЧНИ!

0
Докажан рецепт за сите љубители на слатко тесто, но и цимет… Уживајте! Состојки: За тестото: 100 гр путер ...

Лесен ручек кој ќе ве воодушеви: Подгответе ПИЛЕШКО НА ТУРСКИ НАЧИН...

0
Черкеското пилешко е класичен рецепт, измислен од Черкезите, народ од кавкаските планини и усвоен од царската отоманска кујна. Ова „кралско јадење“ обично...

Чудо кое се спрема за 10 минути: Чоко торта со бисквити...

0
Овој рецепт за колачи е толку брз и лесен, содржи само 6 состојки и е одличен избор за новогодишната трпеза. Можете да го...

Совршен рецепт за љубителите на компирот: Полнет компир на четири начини!

0
Уште еден рецепт кој задолжително мора да го пробаат љубителите на ручек со компир – полнети компири на 4 начини. Кога немате...

КИФЛИЧКИ СО СИРЕЊЕ! Оброк кој ќе ве воодушеви!

0
Ви претставуваме рецепт за најмеките кифли што некогаш ќе ги направите. Идеални се за појадок, но и за вечера или закуски. Подготовката...

Смесата готова за пет минути, ова е најбрзиот чоколаден колач

0
Едноставен и лесен рецепт за колач кој е сочен и чоколаден, со сигурност ќе ви се допадне. Потребно е само да ја...

ОВА МОРА ДА ГО ПРОБАТЕ: Фантастична чоколадна торта од 2 состојки,...

0
Ви го пренесуваме најлесниот рецепт за вкусен десерт кој ќе го изненади целото семејство … СОСТОЈКИ: 4 јајца250 грама чоколадо...

Изгледа неверојатно и во форма на мафин: Најдобар рецепт за домашна...

0
Овој рецепт за проја на сите им успева, можете да го измените да биде посен, а сигурно ќе ве воодушеви! Речиси сите...

Торта од банани која мора да ја пробате: Не се пече,...

0
Денеска ви претставуваме рецепт за освежувачка торта која не се пече и за чија подготовка не ви се потребни многу вештини, ниту време....

Идеја за појадок: Кроасани со шунка и кашкавал

0
Пробајте го овој лесен рецепт за денешниот појадок. Кроасаните може да ги купите во најблиската пекара или да ги подготвите сами. Иако...