таг: Ретка

Чуден прстен откриен на тело зад Плутон – не изгледа како...

0
НЕ е ретка појава небесно тело во Сончевиот систем да биде украсено со прекрасен прстен. Со ова не се пофали само Сатурн; половина...

Илон Маск објави ретка фотографија од својот син, кој се вика...

0
Илон Маск објави ретка фотографија од својот син кој се вика X Æ A-12, а се чини дека родителите на малиот го нарекуваат...

Знаци кои покажуваат дали сте алергични на убод од комарец!

0
Ретка форма на алергија на каснување од комарец е системската реакција што се јавува низ целото тело. Овој вид на животозагрозувачка реакција е...

ВИДЕО: По 22 години повторно видена рибата која „оди“

0
Ретка риба која „оди“ и постои само во Австралика е забележана првпат по 22 години кај Тасманија. Розовата риба последен пат била...