таг: ресторани

Најдобриот ресторан во светот се наоѓа на фудбалски стадион

0
Кога мислиме на улични ресторани со ѕвезди на Мишелин, првата асоцијација обично нема врска со фудбалските стадиони, но кога станува збор за ресторанот...

„Банани, јагоди, маслинки, шлаг“ – Во Германија нов хамбургер наменет за...

0
Ланец на ресторани во Германија воведе нова понуда на хамбургер – за трудници, а тоа стана интернет-хит поради комбинациите што содржаат, покрај плескавица,...

Се воведува ново правило: Француските ресторани ќе мора да им го...

0
Гостите во француските ресторани ќе имаат право да знаат од каде потекнува месот кое ќе им биде сервирано. Од 1 март годинава,...

Италија ја проширува задолжителната вакцинација

0
Од 6 декември нема влез во барови, ресторани и јавни настани без вакцинација или доказ...

840 илјади евра за сопствениците на ресторани за свадби

0
Сто и седум категоризирани ресторани за свадби, ќе поделат 840 илјади евра, пари од државната каса. Владата...

Швајцарија нареди затворање на ресторани и спортски центри

0
Швајцарската Влада нареди сите ресторани, спортски и рекреативни центри од вторник да бидат затворени еден месец, и ги повика граѓаните да останат во...