таг: репрезентативци

“Да ја повториме доминантната игра против Норвешка од Гевгелија”

0
Македонските кошаркарски репрезентативци го оставија зад себе вчерашниот пораз од Словачка во Левице и своите...

Ова е вистинската причина зошто Роналдо нема ниту една тетоважа

0
Некои од нашите репрезентативци имаат тетоважи на телото, а трендот е многу присутен и кај светските фудбалери. Сепак, еден од најголемите играчи...

Пет позитивни во македонската ракометна репрезентацијата пред заминувањето на ЕП

0
Во рамки на подготовките за претстојното Европско првенство, македонските репрезентативци утрово се на последниот тренинг пред заминување...

Ракометарите пристигнаа во Дебрецин (ФОТО)

0
Македонските ракометни репрезентативци со чартер-лет од Скопје попладнево пристигнаа во Дебрецин пред стартот на ЕП 2022 година/ Проблемите со коронавирусот на неколку...

Ѓоргиев: Сите ние младите се трудиме максимално да се наметнеме во...

0
Еден од помладите македонски репрезентативци, Игор Ѓоргиев, со задоволство зборуваше за победата над Кувајт со 31-21, во првиот од четирите теста за македонската...

Адеми и Ристовски добија нов тренер

0
Mакедонските репрезентативци Аријан Адеми и Стефан Ристовски добија тренер за пролетниот дел од шампионатот. Тоа ќе биде Жељко Копиќ кој привремено го замени...

Младинските селекции ги дознаа ривалите за наредниот квалификациски циклус

0
Македонските репрезентативци до 17 години ќе играат во групата 9 со селекциите на Франција, Исланд и Луксембург, додека фудбалерите до 19 години се...

Ѓоковиќ: Уживам да бидам гол, сакам да одам на нудистичка плажа...

0
Српските тениски репрезентативци кои играат во Дејвис купот во Инсбрук, одговараа на серија незгодни прашања, а едно од нив нив беше дали некогаш...

Видарсон: Македонија има одлична репрезентација, но ќе ви ја расипеме забавата

0
Македонските репрезентативци утре ќе се сретнат со репрезентацијата на Исланд како последен натпревар во рамки на квалификациите за СП Катар 2022. Македонската...

Бабунски и Тотре повикани во А репрезентацијата

0
Македонските репрезентативци, Ердал Ракип (Малме) и Адис Јаховиќ (Гестепе) поради повреда нема да се стават на располагање на тимот за подготовките и натпреварите...