fbpx

таг: „Рено“

Ова е новиот Рено „Аустрал“

0
Рено“ официјално го претстави својот нов „Аустрал“ модел. Ова е првиот нивен модел којшто се заснова на третата генерација на ЦМФ-ЦД платформата и...

Рено најавува: До 2030 година компанијата целосно ќе биде пренасочена кон...

0
„Рено“ најави можно целосно пренасочување кон продажба на електрични автомобили, во Европа, до 2030 година. Но, има и „план Б“ доколку тоа не...

Продажбата на „Рено“ во светот лани опадна за 21,3 отсто

0
Производителот на автомобили „Рено“ во 2020 година забележа пад на продажбата од 21,3 отсто, јави дописникот на МИА. Групацијата лани има продадено...