таг: Реномираниот

„Гол“ ги избра најдобрите за 2021

0
Реномираниот спортски портал „Гол“ го објави денеска изборот на најдобрите 11 фудбалери за 2021 година, во кој на се најдоа Португалецот, Кристијано Роналдо...

„Фајненшл тајмс“: Трета доза од „Астра-Зенека” значително ја засилува ефикасноста на...

0
Истражување објавено во реномираниот бизнис магазин „Фајненшл тајмс“ наведува дека примањето трета доза од вакцината против Ковид-19 на компанијата „АстраЗенека“ и Универзитетот во...

Фудбалерите на Барселона ги изразија своите желби

0
Според пишувањата на реномираниот каталонски Спорт, повеќето играчи на Барселона се за останување на Роналд Куман. ...

Аталанта најдобра екипа во Серија А во изборот на „Газета дело...

0
Реномираниот италијански спортски весник „Газето дело Спорт“ ја избра Аталанта за најдобра екипа во Серија А за 2020 година. Тимот од Бергамо...