таг: Рене

Се откажа од трките за да снима порно и заработи –...

0
За Рене Грејси најверојатно никој нема слушнато поради нејзините резултати кои ги оствари како возач, но затоа 26-годишната девојка за само 18...

На денешен ден – 11 февруари

0
1650 – Во Стокхолм умре Рене Декарт, француски филозоф, математичар и физичар. Неговите дела претставуваат основа на модерната филозофија, а во математиката...

Стави само ракавици: Ќерката на легендарниот голман позираше гола по примерот...

0
Легендарниот колумбиски голман Рене Игита се сликаше гол додека играше фудбал, а сега и неговата ќерка Памела...

Братот на Рамос: Серхио нема да го продолжи договорот со Реал

0
Рене Рамос, брат и агент на капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос, објави на Твитер дека фудбалерот нема да го продолжи договорот со...