таг: Ремзи

Арон Ремзи се враќа во Англија

0
Арон Ремзи може да се врати во Премиер лигата на крајот на сезоната, пренесува торинскиот весник Тутоспорт....

ВИДЕО I Гордон Ремзи наседна: Познатиот готвач „падна“ на трикот од...

0
Познатиот готвач Гордон Ремзи стана жртва на својата ќерка Матилда Ремзи, која го наседна со трик кој кружи на интернет во последните...

Почина Марион Ремзи од „Полициска академија“

0
Американската глумица Марион Ремзи, која ја глумеше симпатичната полицајка во филмот „Полициска академија“, почина на 74-годишна возраст во Лос Анџелес, а причината...