fbpx

таг: Рекордни

Корона во Велика Британија – Во последните 24 часа 18.270 новозаразени!

0
Во последните 24 часа, во Велика Британија се потврдени рекордни 18.270 новоинфицирани со коронавирус, што е најголем...

Британците стравуваат, Премиер лигата повторно ќе биде суспендирана!?

0
Рекордни 18 играчи се позитивни на коронавирус оваа недела, така што продолжувањето на натпреварувањето е под знак прашалник и постои оправдан страв...

Рекорд на дневно ниво од почеток на пандемијата: В. Британија пријави...

0
Велика Британија пријави рекордни 41.385 нови случаи на коронавирус, додека болниците ги откажуваат сите процедури што не се итни и се борат...

Токио ќе ги организира најскапите летни ОИ во историјата

0
Рекордни 13 милијарди евра (1.644 милијарди јени) ќе чини организацијата на летните Олимписки игри (ОИ) 2020 во Токио, што беа одложени за една...