таг: рекорди

Рекордно високи температури низ Европа, во Шпанија измерени 25 степени

0
Температурите на воздухот на почетокот на јануари достигнаа рекорди во многу земји низ Европа, а...

Тестови за ковид-19 на државно нема, а граѓаните досега платиле околу...

0
Не само рекорди на нови случаи со Ковид, деновиве се прават и рекорден број тестирања, но парите ги даваат граѓаните од свој џеб....

Стојоски: Сигурно ќе го соборам рекордот на Мачев

0
Еден од најстарите национални рекорди на Македонија е оној на Исмаил Мачев на 400 метри во сала, постигнат пред 34 години, а...