таг: рекордер

По 16 години, јавно призна дека му должи на Меси 50...

0
Лионел Меси стана рекордер во репрезентацијата на Аргентина со 148 настапи, а дебитираше за националниот тим во 2005 година. Првиот натпревар...

Доктор Кирил Лазаров во ноќта кога стана рекордер во ЛШ го...

0
Ноќта кога стана апсолутен рекордер по бројот на натпревари во ЕХФ Лигата на шампионите, богот на ракометот...

Луис Хамилтон прогласен за почесен витез

0
Седумкратниот светски првак и рекордер според бројот на индивидуални победи во Формула 1, Луис Хамилтон, се најде на новогодишниот список на заслужни граѓани,...