таг: реклама

Дали знаете дека постои земја со три сосема еднакви главни градови?

0
реклама Главните градови често, иако не секогаш, се најпознатите претставници на секоја земја. Некои се...

Грицкањето нокти може да укаже на нарушување на здравјето

0
реклама Кутикулите се еден од најнепријатните козметички проблеми со кои се соочуваат многу луѓе....

Плиткото езеро во Канада може да укаже на потеклото на животот...

0
реклама Замислете потполно неплоден свет. Пред вас е вулкански пејзаж, лишен од флора и фауна....

ДАЛИ УСПЕВА ТРИКОТ СО ОРИЗ? Најпознатите компании дадоа одговор како да...

0
реклама Спротивно на претходните совети што ги прочитавте на Интернет, Apple и Samsung објавија упатства...

Изненадување: Градот кој беше прогласен за најдобра европска дестинација за 2024...

0
реклама Ако сакате да патувате некаде сончево и топло оваа пролет, но не сакате да...

Камерата на „Одисеј“ го сними познатиот кратер на Месечината

0
реклама  Камерата за навигација на теренот на леталото „Одисеј“ сними фотографија од кратерот Белкович...

ВИДЕО Кинески научници го создадоа првото „дете со вештачка интелигенција“ во...

0
реклама Тонг Тонг може сам да учи, да си задава задачи, да ги толкува...

Кои четири животни го имаат најбрзиот отров на светот?

0
реклама Отровните животни отсекогаш ја привлекувале љубопитноста на научниците и љубителите на природата, но дали...

Нетфликс бесплатно го постави филмот номиниран за Оскар на YouTube

0
реклама Анимираниот филм на Нетфликс „Нимона“, кој оваа година се натпреварува за Оскар, може...

Банкноти со ликот на кралот Чарлс III во оптек од јуни

0
реклама Банкнотите со ликот на кралот Чарлс Трети од јуни ќе бидат во оптек...