таг: рекет

ВИДЕО: Ѓоковиќ докажа дека е „GOAT“, беше на раб на елиминација,...

0
Светскиот број еден тениски рекет, Новак Ѓоковиќ успеа да победи во еден долг и маратонски меч против младиот Италијанец Лоренцо Музети со резултат...

Гола сцена од креветот на Ѓоковиќ

0
За успехот на првиот рекет во светот, Новак Ѓоковиќ, првиот рекет во светот, кој го сруши рекордот...

Циципас: Секој ден е можност за приближување до трофејот

0
Шестиот светски рекет Стефанос Циципас, откако се пласираше во 1/8 финалето на Австралија опен, одговори на прашањата...