таг: рекет

Ѓоковиќ ќе бара шест милиони долари оштета од Австралија

0
Првиот светски рекет, Новак Ѓоковиќ, кој протеран од Австралија во пресрет на Гренд слем турнирот, има намера да ја тужи владата на оваа...

Ѓоковиќ ќе ја тужи владата на Австралија- еве колку ќе бара...

0
Првиот светски рекет Новак Ѓоковиќ, протеран од Австралија во пресрет на Грен слем турнирот, има намера да ја тужи владата на оваа земја....

ФОТО: Ѓоковиќ со полициска придружба на аеродром, го чека летот да...

0
Светскиот рекет број еден, Новак Ѓоковиќ со полициска придружба веќе се наоѓа на аеродромот во Мелбурн и наскоро ќе ја напушти Австралија. ...

ВИДЕО: Ѓоковиќ тренираше во Мелбурн

0
Првиот светски рекет Новак Ѓоковиќ, кој вчера го доби судскиот спор по жалбата за укинување на визата за Австралија, одржа тренинг на централниот...

Ѓоковиќ за брзо време ќе ја дознае конечната одлука

0
Најдобриот светски рекет, Новак Ѓоковиќ за брзо време ќа ја дознеа одлуката на властите во Австралија за тоа дали ќе може да го...

Циципас е под знак прашалник за настап на Австралија опен

0
Светскиот рекет број 3 Стефанос Циципас откри дека може да го пропушти Австралија опен поради повреда на лактот. Во ноември грчкиот тенисер беше...

Циципас: И покрај поразот во првото коло, чувствувам дека сепак ќе...

0
Четвртиот светски рекет Стефанос Циципас ги сподели емоциите по поразот од Андреј Рубљев во првото коло од групната фаза на завршниот АТП турнир....

Марин Чилиќ го освои турнирот во Санкт Петербург

0
Поранешниот светски рекет број три, Марин Чилиќ е освојувач на титулата на турнирот во Санкт Петербург кој се играше во текот на изминатава...

Зверев обезбеди пласман на завршниот АТП турнир

0
Четвртиот светски рекет, Александар Зверев, избори место на завршниот АТП турнир, кој годинава првпат ќе се одржи во Торино. Германецот ќе игра...

Ѓоковиќ со само четри загубени гејма се пласира во четвртфиналето на...

0
Првиот светски рекет Новак Ѓоковиќ избори четвртфинале на Олимпијадата во Токио, по победата над Фокина Давидович од Шпанија со 2-0, по сетови 6:3...