таг: резултат

Украинско Јавно обвинителство: Руската армија од почетокот на инвазијата уби 515...

0
До 2 јануари, 515 деца се убиени во Украина како резултат на руската инвазија, објави Канцеларијата на јавниот обвинител на Украина на Телеграм,...

Светот ја губи својата хуманост, вели висок комесар при ОН за...

0
Блискиот исток е на „работ на бездна“ како резултат на војната меѓу Израел и Хамас, изјави високиот комесар при ОН за...

Над 8 милиони Украинци ја напуштиле земјата бегајќи од војната

0
Околу 8,2 милиони жители на Украина заминале во странство како резултат на обемната...

Сакраменто Кингс во плеј-офот, по 17 годишното отсуство

0
Со убедливата победа против Портланд во Орегон со резултат 120:80, кошаркарите на Сакраменто и дефинитивно обезбедија пласман во плеј-офот. „Кралевите“, кои имаат скор...

Атанасовска со историски успех за скијањето во Македонија!

0
Младата македонска скијачка Атанасовска оствари најдобар резултат во историјата на македонското женско скијање и тоа во својата...

Скопје и Брегалница го комплетираа 8 коло во Првата лига

0
Скопје и Брегалница го комплетираа 8 коло во Првата лига со резултат 0-0. За екипата на Скопје...

ФК Шкупи, го изненади Динамо во Загреб

0
Нерешениот резултат 2-2, кој тимот на ФК Шкупи го постигна на теренот на Динамо Загреб, во рамките на Лигата на шампионите, беше главна...

Продолжува потрагата на Халкидики по двајцата исчезнати, веројатно македонски државјани

0
Без резултат е досегашната потрага во текот на ноќта во морскиот дел на првиот крак на Халкидики, по двајцата исчезнати, веројатно...

Нападот на воената база кај Лaвов, бројот на загинатите се искачи...

0
Бројот на загинати како резултат на рускиот напад на воената база во Јаворив, во близина...

VIDEO / Пепе и Лаказет, за нова победа на Арсенал

0
Арсенал забележа голема победа со резултат 2-1 против Вулверхемптон, во рамките на 20. коло во Премиер лигата....