таг: резултати

Путин прави чистка: Отпуштил шест генерали

0
Рускиот претседател Владимир Путин отпуштил шест генерали поради лошите резултати од борбените операции во Украина, јавуваат светските медиуми. Advertisements...

Лабораториска грешка – стотици Австралијци позитивни на ковид-19 добиле лажно негативни...

0
Стотици луѓе добиле негативни резултати на тест за коронавирус и покрај тоа што биле позитивни...

Милан носи звучно напаѓачко име во јануари?

0
Добрите резултати во изминатите неколку сезони ги пораснаа апетитите на навивачите на Милан. Со победата кај Болоња, „росонерите“ се искачија на врвот...

ВИДЕО | Исчистете ја машината за алишта од бигор и нечистотија...

0
Трик кој дава беспрекорни резултати… Еве како да ја исчистите машината за алишта од непријатниот мирис, наталожената нечистотија и...

Кавга на СДСМ и ВМРО за состојбата во економијата

0
Економските резултати на земјава повторно различно ги гледаат и пренесуваат власта и опозицијата. Во време на пандемија, за едните – економијата во Македонија...

Албанија – Партијата на Рама со најмногу гласови, но рано е...

0
Првичните неофицијални резултати од денешните парламентарни избори во Албанија покажуваат дека Социјалистичката партија на Еди Рама освоила...

Мртва трка во Албанија: Кој ќе освои 71 пратеник за да...

0
Првичните неофицијални резултати од денешните парламентарни избори во Албанија покажуваат дека Социјалистичката партија на Еди Рама освоила најмногу гласови. Но, засега не...

Научници создале коктел од антитела што може да ги замени вакцините...

0
Резултати од клинички испитувања покажале дека коктел од антитела развиен од фармацевтската компанија „Регенерон“, овозмужува силна заштита против Ковид-19, кога ќе им биде...

Потврдени изборните резултати во Косово, тече рокот за прва собраниска седница

0
Централната изборна комисија на Косово ги потврди конечните резултати од предвремените избори на 14 февруари. Движењето Самоопределување освои 50,28% од гласовите што му...

Британскиот сој на коронавирусот во Словачка се шири неконтролирано

0
Дури 71 % од позитивните резултати од тестовите направени во средата докажале дека британскиот сој е присутен.Ова го објави премиерот на Словачка, Игор...