fbpx
27.8 C
Skopje
среда, јуни 23, 2021

таг: резултатите

Имунитетот на корона кај оние кои преживеале КОВИД-19 и биле вакцинирани...

0
Резултатите од новото истражување покажуваат дека имунитетот кон коронавирусот трае најмалку една година, а по вакцинацијата, можеби цел живот. Вакцинираните лица кои...

Која вакцина штити најдолго, а која најбрзо?

0
Резултатите од анализата за тоа колкав е имунитет на Ковид-19 преку вакцинација и се познати на јавноста благодарение на научниците од Институтот за...

ВИДЕО | Тренинг за тенка половина и обликуван задник: За тело...

0
Со овој 15-минутен тренинг резултатите нема да изостанат… Доколку мислите дека за совршена фигура потребно е во теретаната да...

Анкета: Во новиот бугарски Парламент ќе влезат 6 партии

0
Денеска објавените резултатите од најновото социолошко истражување на јавното мнение во Бугарија, на агенцијата „Маркет линкс“, покажуваат дека владеачката ГЕРБ на изборите би...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
27.8 ° C
27.8 °
27.8 °
57 %
0.5kmh
0 %
сре
27 °
чет
40 °
пет
39 °
саб
38 °
нед
35 °

Последни објави