таг: Режисерот

Доделени наградите „Златен глобус 2023“: Триумф на „Фабелмансови“ и „Баншите на...

0
Автобиографскиот филм на режисерот Стивен Спилберг, „Фабелмансови“ (The Fabelmans) и „Баншите на Инишерин“ (The Banshees of Inisherin) триумфираа на синоќешната церемонија на доделувањето...

Прво навести, а сега неговиот тим вели дека Вуди Ален нема...

0
Откако режисерот Вуди Ален навести дека ќе се пензионира, неговиот претставник сега го порекнува тоа. Ален претходно викендов за шпанскиот весник „Ла...

Рита Ора и Таика Ваитити се венчаа

0
Поп-ѕвездата Рита Ора и режисерот Таика Ваитити го врзаа јазолот на интимна церемонија во Лондон, објави британски „Сан“ во понеделникот. Advertisements...

Најавено продолжение на „Дина“

0
 Режисерот Денис Вилнев веднаш по објавувањето филмот „Дина“ изјави дека се подготвува и продолжение и додаде дека првичната замисла била да се снимаат...

Режисерот на церемонијата на отворање на Олимписките игри во Токио доби...

0
Режисерот на шоуто на церемонијата на отворање на Олимписките игри во Токио е разрешен, еден ден пред...

Азија Арџенто со ново обвинение: Режисерот Роб Коен ме силуваше додека...

0
Итлијанската актерка го обвини режисерот Роб Коен дека додека работеле на блокбастерот „Брзи и бесни“ тој сексуално ја злоупотребувал. Инаку Азија е...

Питер Џексон го режира документарецот за Битлси

0
Режисерот на „Господар на прстените“, Питер Џексон, овозможи мал увид во неговиот претстоен документарец за Битлси. Под насловот „The Beatles: Get Back“,...