таг: режим

Задорожњак: Потребна е помош за лудилото да запре

0
„Рускиот режим е препознаен како најголема закана за безбедноста“, истакна украинската амбасадорка во земјава Наталија...

Од денеска влез во Австрија само со три дози вакцина против...

0
Од полноќ во Австрија стапи во сила нов режим на влез, кој им овозможува на...

Еве како да изгубите половина килограм дневно!

0
Бидете внимателни со овој режим на исхрана. Диетата на база на вода смее да се применува секој втор ден, но ние препорачуваме еднаш неделно....

Полицискиот час да продолжи до 27 април, препорача Комисијата за заразни...

0
Забраната и посебниот режим на движење на граѓаните во временски период од 20 часот до 5 часот наредниот ден, што беше воведена на...

Од денеска поригорозни мерки за влез во Австрија, еве што е...

0
Во Австрија на полноќ стапи на сила построгиот режим за влез во земјата, за кој е потребна електронска регистрација пред поаѓање. Од...