таг: редок

Се роди исклучително редок вид нилски коњ во зоолошката во Атина

0
Исклучително редок вид пигмејски нилски коњ е најновото дополнување на зоолошката градина во Атина. Гледачите коментираат дека тоа е прв пат...

(ВИДЕО) Редок примерок на син дијамант продаден за повеќе од 40...

0
Многу редок син дијамант е продаден за повеќе од 40 милиони долари во аукциската куќа Кристи во Женева, Швајцарија, објави Ројтерс....

Во Ангола ископан редок чист розов дијамант

0
Рудари во Ангола ископале редок чист розов дијамант за којшто се верува дека е најголемиот пронајден последниве 300 години, објави денеска австралискиот оператор...

Ова се симптоми кои предупредуваат за можен тромб по вакцинирањето

0
Згрутчувањето на крвта е редок, но несакан ефект на вакцината на „АстраЗенека“ што предизвика најмногу контроверзи во светски рамки. Дури и Европската...

„Огнена топка“ го проби звучниот ѕид над Англија: Сe слушна силен...

0
Екстремно редок метеор познат како „дневна огнена топка“ денес го проби звучниот ѕид над Велика Британија. Луѓето во англиските провинции Дорсет, Сомерсет,...