таг: Регулаторите

Поради пукањето на Алек Болдвин: Филмската компанија доби казна од 137.000...

0
Регулаторите за безбедност на работното место во американската сојузна држава Ново Мексико вчера изрече максимална можна казна од 136.793 долари против филмска продукциска...