fbpx

таг: регистрира

Кина пријави рекорден број новозаразени со ковид од почеток на пандемијата

0
Кина вчера го регистрира највисокиот дневен ковид-биланс од почетокот на пандемијата, со пријавени над 20 000 новозаразени во 24 часа. ...

Рекорден број новозаразени со ковид во Кина од почетокот на пандемијата

0
Кина вчера го регистрира највисокиот дневен ковид-биланс од почетокот на пандемијата, со пријавени над 20.000 новозаразени во 24 часа. Повеќе од 80...

Ковид-рекорд во Германија: Денеска се регистрирани речиси 300 илјади новозаразени

0
Германија денеска регистрира нов рекорд по бројот на новозаразени со коронавирус, со 294 931 нови...

Сингапур забележа рекорден број на новoзаразени со ковид

0
Сингапурското Министерство за здравство регистрира рекордно дневно зголемување на бројот на заразени со корона вирусот, откако во последните 24 часа во Сингапур се...

Речиси 50 илјади новозаразени во еден ден во Германија

0
Германија регистрира уште 48 640 заразени со коронавирус, објави Институтот за заразни болести „Роберт Кох“....

Индија: Опаѓа бројот на новозаразени со коронавирус, но смртноста и натаму...

0
Индија денеска регистрира нов пад на новозаразени случаи со коронавирус, иако дневниот биланс на смртност и натаму е над 4.000, а експертите предупредуваат...

Индиската мутација на коронавирусот потврдена во Русија, откриени 16 случаи

0
Русија ги регистрира првите случаи на индиската мутација на Ковид-19, пренесува Ројтерс. Властите соопштија дека потврдени е 16 случаи на оваа мутација...

Индиски варијанти коронавирус идентификувани во Израел, вакцината на Фајзер делумно ефикасна...

0
Израел регистрира осум случаи на варијанти на коронавирус кои првпат се идентификувани во Индија и се верува дека вакцината на „Фајзер/Бионтек делумно штити...

Во Турција регистриран рекорден број на новозаразени со коронавирусот

0
Турција денеска повторно регистрира рекорден број новозаразени со коронавирусот, откако во последните 24 часа позитивни се тестирани 63.082 луѓе, што е највисока бројка од почетокот на пандемијата....

Германија: 556 смртни случаи и над 9800 новозаболени

0
Германија во изминатото деноноќие регистрира нови 9.860 случаи на коронавирус. Вкупниот број на заболени во оваа земја е 2.320.093. Како последица од...