таг: регистрирани

Најтопло лето во Европа – 20.000 смртни случаи од жештината

0
Во Франција, Германија, Шпанија и Велика Британија годинава се регистрирани 20.000 смртни случаи кои се поврзани со топлотните бранови забележани во...

Од почетокот на пандемијата досега се направени над 2 милиони тестови...

0
Минатата недела се регистрирани сe 3.477 нови позитивни случаи на ковид-19, што е намалување за 8,7 отсто во споредба со претходната седмица. Направени...

Во последните три дена 1.261 ковид-позитивни и шест починати лица

0
Во последните три дена регистрирани се 1.261 нов случај на КОВИД-19 од наперавени 2.989 тестови, оздравени се 1.085, а починале четири лица, соопшти...

Во последните три дена 1.261 ковид-позитивни и четворица починати

0
Во последните три дена регистрирани се 1.261 нов случај на КОВИД-19 од наперавени 2.989 тестови, оздравени се 1.085, а починале четири лица, соопшти...

Нов 91 случај на Ковид-19 од 1.067 тестови, нема починати

0
Во последните 24 часа, регистрирани се 91 нов случај на КОВИД-19 од направени 1.067 тестови, не е евидентиран ниту еден смртен случај, како...

Нема починати лица: Регистрирани 126 нови случаи, од нив 19 реинфекции

0
Во изминатите 24 часа регистрирани се 126 нови лабораториски позитивни случаи на КОВИД-19, со што бројот на активни случаи изнесува 1.004, додека оздравени...

Во Шангај рекорден број заразени, се’ повеќе кинески градови воведуваат мерки

0
Рекорден број на луѓе заразени со Ковид-19 беа регистрирани денеска во Шангај, а другите кинески градови воведоа ограничувања според методот „брзо...

Во Кина забележан рекорден број на новозаразени со коронавирус

0
Во Кина денеска се регистрирани повеќе од 13 илјади новозаразени со ковид-19, што е највисока...

Нови 292 случаи на КОВИД-19, починале седум лица

0
Во последните 24 часа се регистрирани нови 292 случаи на КОВИД-19, од направени 2.410 тестови. Оздравени се 303 пациенти, а починале две лица,...

Рекорден број заразени со коронавирусот во олимпиското село

0
Вкупно 55 нови случаи на зараза со коронавирусот се регистрирани вчера меѓу лица поврзани со Зимските олимписки игри во Пекинг, што е највисок...