таг: регистрирана

Откриена подваријантата стелт омикрон кај пациенти во Македонија

0
Подваријнтата стелт омикрон е регистрирана кај пациенти во Македонија, објави Институтот за јавно здравје (ИЈЗ) во неделниот извештај кој се однесува за период...

„Спутник“ ја има во 70 земји, тоа е безбедна и ефикасна...

0
Руската вакцина Спутник V е регистрирана во скоро 70 земји, што ја прави една од најбараните во светот во борбата против ковидот, изјави...