таг: регистрирало

Русија регистрираше вакцина Спутник лајт: Се дава во единечна доза и...

0
Руското Министерство за здравство регистрирало за употреба верзија на вакцината против коронавирус: Спутник-лајт, која се дава во единечна доза, објави денес ТАСС. ...