таг: региистрирани

Хоспитализирани 616 ковид пациенти, од нив 199 во Скопје

0
Во државава вчера беа региистрирани 18.909 активни случаи со Ковид-19, од кои најголем број – 9614 во Скопје. Надлежните апелираат невакцинираните да се...