fbpx

таг: Реал

Нов проблем за Реал: И Алаба е повреден, сигурно нема да...

0
Шпанскиот прволигаш Реал Мадрид со соочува со проблеми со дефанзивната линија, па по Едер Милитао повреден е и Давид Алаба. Алаба се...

Милитао поради повреда може да ги пропушти натпреварите со Барселона и...

0
Фудбалерот на Реал Мадрид, Едер Милитао, се здоби со мускулна повреда на десната нога на натпреварот на Бразил против Колумбија во квалификациите за...

Реал и Атлетико нема да ги играат мечевите од Ла Лига...

0
Мадридските фудбалски тимови на Реал и Атлетико од Мадрид овој викенд нема да ги одиграат своите мечеви во рамките од редовното деветото...

Познато кога Рамос ќе дебитира за ПСЖ , Ротен го критикува...

0
Шпанскиот стопер Серхио Рамос, славен фудбалер на Реал Мадрид, кој пристигна во ПСЖ како големо засилување минатото лето, конечно може да дебитира во...

Бензема: Ќе се обидам да ја освојам Златната топка

0
Францускиот фудбалски репрезентативец и член на Реал Мадрид, Карим Бензема рече дека уште од детството сонувал да ја освои Златната топка. –...

Барселона, Јувентус и Реал Мадрид најавија продолжување на проектот Суперлига

0
Барселона, Јувентус и Реал Мадрид немаат намера да се откажат од идејата за создавање фудбалска Супер лига. Овие тројца великани на...

ВИДЕО: Фиго брутално се пошегува со висината на Роберт Карлос –...

0
Легендите на Реал и Барселона вчера одиграа пријателски натпревар во главниот град на Израел, Тел Авив. Голем број љубители на фудбалот...

Кој ќе оди во ЛШ ако УЕФА ги исфрли Барса, Реал...

0
Барселона, Јувентус и Реал Мадрид се соочени со исфрлање од Лигата на шампионите, откако во средата беше покрената истрага против три европски гиганти....

Азар сака да оди, не е тешко да се погоди каде

0
Реал Мадрид и Еден Азар се согласуваат за една работа, а се однесува на неговото заминување. Еден Азар пристигна на „Сантијаго Бернабеу“...

Искри во Реал: Зидан го избрка еден од најискусните фудбалери

0
Реал Мадрид вечерва игра многу важен натпревар против Гранада во рамките на 36. коло од Ла Лига....