таг: реално

„Нетфликс“ најави реално шоу засновано на „Squid Game“

0
„Нетфликс“ одбира учесници за реално натпреварувачко ТВ-шоу засновано на нивната најпопуларна серија на сите времиња – „Игра на лигњи“ (Squid Game). ...

Стерлинг заминува од Сити

0
Англискиот фудбалски репрезентативец, Рахим Стерлинг, најави дека е сосема реално наскоро да го напушти Манчестер Сити. Тој има уште помалку од две години...