таг: реагира

Столтенберг: Оружјето од Германија ги спасува животите на Украинците

0
Тој посочи дека рускиот претседател Владимир Путин на неуспесите реагира со поголема бруталност. Тој рече дека со доаѓањето на зимата Москва...

Саше Димовски: Не може Комисијата за мобилност за три минути, без...

0
Саше Димовски реагира на начинот на кој работи Комисијата за мобилност која одлучува кој од пациентите ќе добие додаток во висина од седум...

ФК Работнички: Градот Скопје треба подеднакво да се грижи за сите...

0
Фудбалскиот клуб Работнички реагира на одлуката на Советот на Град Скопје за финансиска помош од 15 милиони...

Фон дер Лајен предлага Европа да го укине правото на вето

0
ЕУ мора да биде способна побрзо да реагира на геополитичките настани и мора да се...

Турско МНР реагира на Пописот во Македонија

0
Турското министерство за надворешни работи реагира на резултатите од Пописот на населението во Македонија, кои...

МЗ: Нема присилна вакцинација, истите мерки се имплементираат во регионот и...

0
Министерството за здравство реагира на соопштението на Конфедерацијата на синдикати во кое се тврди дека мерките кои ги предлага Комисијата за заразни болести...

Не е точно дека кинеската „Синовак“ не штити од делта сојот...

0
Министерството за здравство реагира на дел од објавите и пренесени ставови во медиумите дека кинеската вакцина „Синовак“ „не штити од делта сојот“...

Џудо федерацијата на Македонија објави дека на уапсениот тренер обвинет за...

0
Џудо Федерацијата на Македонија реагира по вчерашната вест во која полицијата во Прилеп поднесе кривична пријава против тренер по џудо за сторено...

ФОТО: Нов скандал во Италија, на тројца играчи на Емполи им...

0
Емполи со официјално соопштение реагира на одлуката на здравствената комисија да ги стави во карантин тројцата играчи Леонардо Манкузо, Роберто Пирело и Симон...