таг: рвиот

„Илиријан“: Дали би го купиле овој албански автомобил за 1,7 милиони...

0
Произведен е рвиот албански суперавтомобил, „Illyrian TSX“„Illyrian TSX“ има 6,2-литарски LT2 V8 мотор, кој испорачува 840 коњски сили, а максималната брзина би...