таг: рашири

36 години од нуклеарната катастрофа во Чернобил

0
Експлозијата во нуклеарната централа Чернобил во 1986 година рашири радиоактивен облак над големи делови од...

Само малкумина можат да ја видат пандата: Оптичка илузија која открива...

0
Оваа слика брзо се рашири низ Интернетот и ги натера луѓето ширум целиот свет да гледаат долго во неа, обидувајќи се да влезат...

По веста дека бил итно хоспитализиран се огласи и Аца Лукас:...

0
Откако молскавично се рашири веста дека српскиот пејач Аца Лукас бил итно хоспитализиран пред два дена поради болки во стомакот, се...