таг: раст

Просечната нето-плата во државата достигна 31.407 денари

0
Трендот на раст на просечната нето-плата во земјата продолжува. Согласно податоците на Државниот завод за...

Цената на енергенсите расте на светскиот пазар, Димитров: Освен владина интервенција,...

0
Светските берзи бележат повторен раст не цените на енергенсите. Барел нафта се продава за 116 долари, додека природниот гас 1.400 долари...

Расте бројот на новозаразени и на активни ковид случаи

0
Нема рапиден раст на бројот на новозаболени од вирусот ковид-19 и нема предлози и препораки од Комисијата за заштита од заразни болести. Епидемиолошката...

Kај младите од 20 до 29 години има најголем раст на...

0
По новиот раст на заболени од Ковид-19, во кој во текот на вчерашниот ден се регистрирани 593 случаи, од вкупно 3.391 тестирања, од кои...

Биткоинот на пат да стане злато на иднината

0
Со оглед на постојаниот раст на вредноста на биткоинот, тој е на пат да стане злато на иднината, велат инвестициските...

Раст на годишна основа на депозитите и на кредитите во текот...

0
Вкупниот раст на депозитите во ноември на годишна основа изнесува 6,3 отсто, при раст на депозитите на секторот „домаќинства“ и...

НБРМ: Раст на годишна основа на депозитите и на кредитите во...

0
Вкупниот раст на депозитите во ноември на годишна основа изнесува 6,3 отсто, при раст на депозитите на секторот „домаќинства” и на корпоративниот...