таг: растера

Со солзавец растерани демонстрантите од центарот на Тбилиси

0
Грузиската полиција синоќа употреби солзавец за да ги растера демонстрантите собрани...

Деблокиран мостот Амбасадор меѓу Канада и САД

0
Канадската полиција ги растера сите преостанати демонстранти кои шест дена го блокираа американскиот граничен премин...