таг: расправа

Данскиот парламент расправа за закон кој го забранува палењето на Куранот

0
Парламентот на Данска денеска ќе расправа за нацрт-законот за забрана на...

Научници ќе спојуваат мозочни клетки со вештачка интелигенција

0
Во јавноста се расправа за тоа дали вештачката интелигенција е добра или лоша за светот, но една група од научници веќе работи на...

Хрватскиот Сабор ќе расправа за отповикување на премиерот Пленковиќ

0
Хрватскиот Сабор денеска ќе расправа за отповикување на премиерот Андреј Пленковиќ на предлог...

Хрватскиот Парламент в четврток ќе расправа за импичмент на Пленковиќ

0
Хрватскиот Парламент в четврток ќе расправа за импичмент на премиерот Андреј Пленковиќ, првпат откако тој...

Тргнаа да го тепаат Вучиќ, напнато во Собранието на Србија

0
Вонредната седница во Собранието на Србија на која се расправа за Косово беше проследена со...

Состанок на Советот за безбедност на ОН за Косово

0
Советот за безбедност на Обединетите нации денеска ќе расправа за новиот, шестмесечен извештај на генералниот...

Ребаланс, опозицијата обвини за непродуктивни трошења

0
Привршува општата расправа на пратениците во Собранието по предлог ребалансот на буџетот. Пратениците од опозицијата обвинија дека...

Германската влада ќе решава за помошта на поплавените места

0
Германската влада не денешната седница ќе расправа за планот да обезбеди 200 милиони евра итна помош за...

Буџет – Почна дебата по над 200 амандмани за ребалансот

0
Привршува комисиската расправа по предлог ребалансот на буџетот. До крајот на оваа недела се очекува предлог законот...

На вториот ден расправа за буџетот се дебатира и за прашањето...

0
Собранието втор ден расправа по Дополнетиот предлог-буџет за 2021 година. Пратениците изнесоа ставови за поддршка и против предлогот, но и...