таг: расправата

Српското собрание ја продолжува расправата за Косово

0
Пратениците во српското собрание денеска ќе ја продолжат расправата за косовското прашање. На вчерашната седница...

Дендиас: Проблемите на Договорот од Преспа се очигледни, но договорите мора...

0
Шефот на грчката дипломатија Никос Дендиас за време на расправата во Парламентот за буџетот за...

ВМРО и коалицијата Алијанса-Алтернатива со повеќе од 200 амандмани за ребалансот...

0
Почна комисиската расправата во Собранието за ребалансот на буџетот за оваа година. Повеќе од 200 амаднамни се...