таг: раскинувањето

Што се случува во мозокот кога ќе ја раскинеме врската –...

0
Раскинувањето е болно, без разлика дали сакаме да признаеме или не. Кога партнерите „раскинуваат со взаемна согласност“, болката е неизбежна. Тогаш не...

Меџити: Долгот по раскинувањето на договорот за изградбата на новиот Клинички...

0
Долгот по раскинувањето на договорот за изградбата на новиот Клинички центар во Скопје пораснал на 20 милиони евра, колку што треба да се...

Илон Маск има нова девојка – еве како изгледа

0
Околу пет месеци по раскинувањето со пејачката Грајмс – мајка на неговиот петто дете, милијардерот Илон Маск веќе најде и нова љубов, објави...