таг: Рама

Еди Рама за тепачката во Приштина: „Срам кој му штети на...

0
Премиерот на Албанија, Еди Рама, реагираше за денешната тепачка во Собранието на Косово....

Еди Рама: „Доцнењето на формирањето на Заедницата е стратешка грешка“

0
Албанскиот премиер Еди Рама, кој во Белград ја заврши својата балканска турнеја, на...

Отворен Балкан кон спојување со Берлинскиот процес?

0
Најавата на премиерот на Албанија, Еди Рама, за спојување на идеите на иницијативата „Отворен Балкан“ во Берлинскиот процес ќе биде поздравено...

Отворен Балкан, ниту жив, ниту мртов

0
Албанскиот премиер Еди Рама, без цврст одговор за тоа дали иницијативата Отворен Балкан е запечатена. Рама во Скопје рече дека оваа...

Рама во четврток во посета на Македонија

0
Премиерот на Албанија, Еди Рама, на 6 и 7 јули ќе ги обиколи земјите од Западен Балкан. Рама во четврток ќе...

Еди Рама ѝ ја крои капата на српската Заедница во Косово,...

0
Премиерот на Албанија, Еди Рама, на францускиот претседател Макрон и германскиот канцелар Шолц...

Рама: Односите меѓу Косово и Србија никогаш не биле подобри од...

0
Албанскиот премиер Еди Рама рече дека односите меѓу Косово и Србија се подобри...

Еди Рама: „На маса има де-факто признавање на Косово од Србија“

0
Премиерот на Албанија, Еди Рама ја поддржува идејата дека обединет економски Балкан би...

Од Флорида ќе лансираат сателити за Албанија

0
По потпишувањето на договорот од 6 милиони долари, премиерот Еди Рама најави дека двата сателита...

Рама: се согласувам со Курти дека Србија треба да го признае...

0
Премиерот на Албанија Еди Рама изјави дека апсолутно се согласува со премиерот на Косово, Албин...