таг: разочарување

Гвардиола: Жал ми е ако некои очекуваа да дојдеме овде и...

0
Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола, не изрази големо разочарување по натпреварот со Лајпциг во осминафиналето на...

Фудбалерите со чартер-лет вечерва се враќаат во Скопје

0
Разочарување и неверување беа дел од зборовите кои се најдоа во изјавите од италијанската фудбалска репрезентација по...

Мареј разочаран од раната елиминација на Австралија опен

0
Трикратниот грен слем шампион Енди Мареј со разочарување го прими поразот од Таро Даниел (Јапонија) во второто коло на Австралија Опен (4:6, 4:6,...

Врањеш заработи отказ и веќе нема да биде селектор на Словенија

0
Најголемото разочарување на ЕП, е селекцијата на Словенија која беше елиминирана уште во првата фаза, Љубомир Врањеш не е повеќе предводник на...

Белата куќа: одбивањето на Кина за ново истражување на потеклото на...

0
Белата куќа изрази разочарување од одлуката на Кина да го отфрли планот на Светската здравствена организација за...

Русија изрази разочарување од одлуката на ЕУ да воведе нови санкции

0
Руското Министерство за надворешни работи вечерва изрази разочарување од одлуката на Европската унија да воведе санкции за...