таг: разочаран

Односите на Меси и Пике се влошија поради платата во Барселона

0
Напаѓачот на Пари Сен-Жермен, Лионел Меси е разочаран од постапките на поранешниот соиграч Жерар Пике, кој одби да ја намали платата за Аргентинецот...

Бајден „разочаран“ од заложбите на Кина и Русија на климатскиот самит

0
Американскиот претседател Џо Бајден рече дека е разочаран што Кина и Русија допрва треба да преземат нови заложби за намалување на...

Го пакуваа во црна вреќа пред мои очи: Скопјанец раскажува за...

0
Исплашен и разочаран, со солзи во очите 52-годишниот Зоран Нацевски од Скопје пред камерата на „Алфа“ раскажува низ какви маки маки поминал за...

Червар после дебаклот: Време е друг човек да ја води Хрватска!

0
Разочаран после поразот од Аргентина кој значајно ги намали шансите на Хрватска пласман во четвртфиналето на Светското првенство, селекторот Лино Червар изјави...

Барса „не успеа“ со Депај, има друг план како да го...

0
Лионел Меси беше разочаран ова лето кога Барселона одлучи да се раздели со Луис Суарез. Уругваецот се пресели во Атлетико Мадрид и...