таг: Разделбата

Овој збор родителите не треба да го кажуваат по разводот: Звучи...

0
Разделбата на семејството е многу болно искуство за секое дете и нема сомнеж дека давате се од себе за да му олесните на...

Разводот доведува до болести и зголемена смртност кај мажите

0
Разводот, разделбата и живеењето сам честопати се причина за влошување на здравјето кај мажите и доведуваат до зголемена смртност. Ова го откриле научниците...

Икарди се расплака: Ти благодарам љубов моја за довербата… те сакам...

0
Се чини дека крајот на сагата за разделбата на Мауро Икарди и Ванда Нара ќе биде среќен крај и „фудбалскиот пар“ ќе го...

Дали Ким Кардашијан ќе го прикаже и разводот од Канје Вест...

0
Разделбата на славните сопружници Ким Кардашијан и Канје Вест со денови ги полни страниците на странските медиуми. Риалити ѕвездата Ким...

Марина Дојчиновска: Со Горан си ги разубавуваме животите веќе шеста година

0
Разделбата со телевизијата ѝ била драстична промена во животот, а екранот го замени со претприемништво. Можеби и вам ви фали на ТВ-екраните...

Откриено зошто Диего Коста си замина од Атлетико Мадрид

0
Разделбата на крајот беше неизбежна. Кон крајот на минатата година Диего Коста и Атлетико Мадрид ја завршија соработката на мирен...