fbpx

таг: разговорите

Петков: Продолжуваат разговорите меѓу двете влади

0
Бугарскиот премиер Кирил Петков вели дека разговорите меѓу владите на Северна Македонија и Бугарија продoлжуваат,...

Петков очекува брз напредок во разговорите со Македонија

0
Бугарскиот премиер Кирил Петков очекува брз напредок во разговорите со Македонија. Во интервју за грчкиот весник „Катимерини“ тој сепак спомена дека...

Следната недела, 4-та рунда преговори меѓу Русија и Украина

0
Разговорите меѓу Русија и Украина би можеле да се одржат следната недела, според Михаило Подолијак, високиот советник на украинскиот претседател Володимир...

Преговарачката маса е спремна, објави МНР на Белорусија

0
Белорусија соопшти дека место за одржување на разговорите меѓу украинската и руската делегација...

НАТО трага по нов шеф, во игра се три жени од...

0
Во седиштето на НАТО во Брисел веќе почнаа разговорите за тоа кој ќе го наследи Јенс Столтенберг...

Почнаа разговорите Бајден-Путин

0
Разговорите меѓу американскиот и рускиот претседател – Џозеф Бајден и Владимир Путин почнаа денеска во Женева во тесен формат. Пред самитот, претседателите...

Дневен хороскоп за 21 март: Претерано тактизирате и губите скапоцено време

0
Овен Разговорите со поискусни луѓе ќе ви помогнат подобро да ги дефинирате личните цели. На работа конечно привршувате со проектот на кој...

ГОЛЕМИ ВЕСТИ – се огласи кралското семејство по скандалозното интервју: Хари...

0
Иако разговорите не беа продуктивни, принцот Хари и Меган се задоволни што барем почнаа да разговараат со одделни членови на семејството. Големата...

Сѐ уште се разговара за петтиот пакет економски мерки, ништо не...

0
Се уште траат разговорите со Владата за петтиот антикризен пакет економски мерки, велат од Стопанската комора на...