таг: развиена

Тие знаат сѐ и се вистински генијалци: Кои се најпаметните хороскопски...

0
Брзо разбираат и имаат развиена логика, овие 3. знаци оставаат впечаток дека знаат се. Тие гледаат на...

Со 319 Тb/s, Јапонците поставија нов рекорд за оптички пренос на...

0
Нова технологија развиена од јапонски инженери испишува нова историја кога станува збор за брзина на пренос на...

Американска студија – Астра Зенека ефикасна 79%

0
Вакцината за коронавирус развиена од „AstraZeneca“ и Универзитетот во Оксфорд обезбедува силна заштита од Covid-19, открива клиничко...